Zastosowanie cegieł klinkierowych.

Home  /  Bez kategorii  /  Zastosowanie cegieł klinkierowych.

Zastosowanie cegieł klinkierowych.

by admin Sierpień 8, 2017

 

Wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne, a zwłaszcza cecha charakterystyczna cegieł klinkierowych, czyli niska nasiąkliwość determinują zastosowanie tego materiału. Producenci, również polscy oferują bogaty wybór cegieł klinkierowych różnego typu, co łatwo zauważyć w ofercie sklepu https://sklep.auroks.pl/cegly-klinkierowe , zdecydowanego lidera na rynku. Wśród wielu rodzajów cegieł, znajdują się również cegły klinkierowe o nasiąkliwości poniżej 4%, które są często stosowane w budownictwie hydrotechnicznym. Są słabo nasiąkliwe, nie łatwo więc się odbarwiają i nie poddają porastaniu glonami. Takie cegły służą do budowy np. kanałów rzecznych.

Cegły klinkierowe to także idealny materiał do wykończenia elewacji budynku. Nie tylko gwarantuje trwałość, ale także może zaspokoić wysokie wymagania estetyczne. Dostępne są na rynku różne kolory cegieł klinkierowych. Elewacji wykonanej z cegieł klinkierowych nie trzeba ani odnawiać ani konserwować. Jest to niewątpliwy atut.

Ściana wykonana z cegły klinkierowej - budynek.

Ściana wykonana z cegły klinkierowej.

Ponadto z cegieł klinkierowych możemy użyć do budowy ogrodzenia, komina, kominków, schodów, parapetów okiennych albo cokołów domów czy podłogi na tarasie, balkonie. Możemy też zastosować cegły klinkierowe lub inne wyroby z klinkieru na podjeździe albo chodnikach ogrodowych.

pp (2)

Bogactwo wzorów i właściwie powszechny dostęp, a nadto jakość produktu, jakim są cegły klinkierowe, powodują, że niemal nic nas nie ogranicza w realizacji najbardziej fantazyjnych projektów domu czy np. ogrodu marzeń. Trzeba tylko najpierw zadbać o wiedzę na ten temat i umiejętnie ją wykorzystać.

Możliwość komentowania Zastosowanie cegieł klinkierowych. została wyłączona
Comments are closed.