Wszystko co warto wiedzieć o power banku

Home  /  Bez kategorii  /  Wszystko co warto wiedzieć o power banku

Wszystko co warto wiedzieć o power banku

by admin Grudzień 20, 2016

Wyjazd w góry, na plaże czy w głuszę na Mazurach to wspaniały sposób na relaks, jednak nawet tam od czasu do czasu potrzebujemy skorzystać z kontaktu ze światem jaki zapewniają nam smartfony. Problem w tym, że jeśli znajdujemy się z dala od cywilizacji, nie mamy też elektryczności, która pozwoliłaby nam podładować telefon, a jak wiadomo współczesne smartfony wymagają częstego ładowania. Pomyśleli o tym również producenci elektroniki i stworzyli urządzenia zwane power bankami. W Polce mówi się o nich również banki energii, akumulatory czy baterie zewnętrzne, nazywane są również przenośnymi ładowarkami.

Są to niewielkie urządzenia, które zmieszczą się w plecaku czy kieszeni, nie ważą też wiele, więc nie obciążą nas podczas wędrówki. Wewnątrz umieszczono baterię litowo – jonową, lub litowo – polimerową, identyczną z tą jakie możemy spotkać w telefonach komórkowych, różnica polega jednak na tym, że bateria w power banku jest o wiele wydajniejsza niż ta w smartfonie. Power bank stanowi, więc swoistą „przechowalnie energii”.

Najpierw podłączamy go do gniazdka i ładujemy, następnie zabieramy ze sobą na wakacje i gdy nasz smartfon potrzebuje energii łączymy go kablem USB z power bankiem. Akumulator ładuje nasz telefon. Niektóre power banki umożliwiają nawet trzykrotne naładowanie smartfona do pełna. Takie power banki można kupić między innymi w tym sklepie i-gsm.com.pl/akcesoriagsm.

Power bank to urządzenie przydatne nie tylko do ładowania smartfonów przy ich użyciu można napełnić energią między innymi:
-tablety
-nawigację samochodową
-głośniki bluetooth,
-selfie stick,
-gamepady,
-baterie do dronów
-i wiele innych.

Zastosowanie power banków jest, więc szerokie a dzięki tym urządzeniom możemy mieć pewność, że w naszych urządzeniach mobilnych nigdy nie zabraknie baterii i nie musimy podczas wakacji martwić się poszukiwaniem gniazdek elektrycznych. Jest to urządzenie, które zdecydowanie przypadnie do gustu zwłaszcza osobą często wykorzystującym swoje smartfony.

Możliwość komentowania Wszystko co warto wiedzieć o power banku została wyłączona
Comments are closed.