Obsługa suwnicy – co warto wiedzieć

Home  /  Bez kategorii  /  Obsługa suwnicy – co warto wiedzieć

Obsługa suwnicy – co warto wiedzieć

by admin Sierpień 19, 2017

 

Jeżeli kupujesz suwnicę, to przede wszystkim musisz wiedzieć jak wybrać ją dobrze. To jest najważniejsze, jednak w ramach ciekawostki, w tym wpisie podam kilka kluczowych elementów na temat obsługi suwnicy, żeby przekazać jak najlepsze informacje spytałem doradzę.

 

176235(9)

 

Panel sterowniczy – podstawowy element obsługi suwnicy

Jest to główny element, dzięki któremu przeszkolony operator kontroluje suwnicę. W zależności od tego jaki jest rodzaj urządzenia suwnica może posiadać panel sterowniczy w kabinie, albo jako połączony przewodem elektrycznym panel na poziomie roboczym. Jak mówi specjalista z http://www.panda.pl , kluczowe elementy, które znajdziemy na tym panelu to między innymi wyłącznik STOP, oraz przyciski do sterowania suwnicą.

 

Fotografia kilku suwnic zrobiona przez pracownika.176235(7)

Fotografia kilku suwnic.

 
Ponadto żeby korzystanie z suwnicy było prostsze i bezpieczniejsze zawiera ona liczne elementy zabezpieczające. Dzięki temu operator jest w stanie w pełnym spokoju realizować swoje zadania.

Wybrałem kilka, moim zdaniem najciekawszych elementów:

  • Ogranicznik udźwigu – zabezpiecza on suwnice przed założeniem nadmiernego ciężaru, zapobiegając tym samym jej uszkodzeniu.

 

  • Wyłączniki krańcowe – te elementy zatrzymują automatycznie maszynę w skrajnych położeniach.

 

  • Czujniki zbliżeniowe – są to fotokomórki, których celem jest zabezpieczenie dwóch suwnic poruszających się jednym, tym samym torem przed zderzeniem.

 

  • Łączniki w barierach i drzwiach – dzięki nim operator pracuje bezpiecznie. Ponieważ chronią operatora znajdującego się w kabinie przed pracą przy otwartych drzwiach.

 

  • Hamulec – dzięki niemu gdy operator suwnicy puści wszystkie przyciski na panelu, to maszyna automatycznie przestanie się poruszać. Dzięki temu unikniemy niekontrolowanych ruchów dźwignicy.

 

176235(8)

 
Oczywiście suwnica zawiera więcej, różnych elementów zabezpieczających. Więcej o nich może opowiem w innym tekście. W tym chciałem podzielić się tymi najciekawszymi.

 

Możliwość komentowania Obsługa suwnicy – co warto wiedzieć została wyłączona
Comments are closed.