Naprawa telewizora LCD

Home  /  Bez kategorii  /  Naprawa telewizora LCD

Naprawa telewizora LCD

by admin Luty 9, 2016

Producenci telewizorów LCD tak konstruują te nowoczesne sprzęty, że w wielu przypadkach naprawa nawet drobnej usterki kończy się wymianą całych bloków, gdyż miniaturowych elementów nie da się ręcznie wymienić. W dzisiejszych czasach wszystko składane jest już automatycznie i to z mikroskopijnych części. W efekcie końcowym bardziej opłaca się kupić nowy sprzęt, niż naprawiać stary. Są jednak takie elementy, które można bez problemu wymienić. Należą do nich zasilacze, inwerter, płyta główna czy matryca.

Jeśli telewizor w ogóle nie działa, świeca się tylko lampki led należy zdemontować pokrywę telewizora, wyjąć zasilacz i sprawdzić kondensatory. To one są najczęściej przyczyną całej usterki. Przed ich wymianą należy upewnić się, że zakupione nowe kondensatory są takie same jak te pierwotne.

Co ważne, należy je koniecznie odpowiednio zamontować. Jeśli zrobi się to w innym kierunku niż jest zalecane, może dojść do awarii, a same kondensatory wystrzelą. Po ich wlutowaniu resztę części trzeba dobrze na nowo zamontować.

Możliwość komentowania Naprawa telewizora LCD została wyłączona
Comments are closed.