Czas wybrać kominy. Podpowiadamy, jak to zrobić

Home  /  Bez kategorii  /  Czas wybrać kominy. Podpowiadamy, jak to zrobić

Czas wybrać kominy. Podpowiadamy, jak to zrobić

by admin Wrzesień 7, 2017

 

Jeśli budujesz dom, bardzo szybko musisz zdecydować, jakie będą w nim kominy. To ważne, bo kominy wprowadzane są na etapie tworzenia konstrukcji – oczywiście potem można o zmienić, ale będzie trudno. – Rekomendujemy wiec, by system kominowy wybrać jak najszybciej – mówi ekspert zajmujący się kominami w Sklep.auroks.pl firmie, która oferuje wszystko, co niezbędne przy budowie domu.

 

Nowoczesny budynek z kominem bardzo małym.11219901_960_720(19)

Nowoczesny budynek z kominem.

 

Czym się kierować przy wyborze?

Przede wszystkim warto pamiętać, że kominy wybieramy wedle tego, jakim paliwem chcemy ogrzewać nasz dom. Każdy komin jest dostosowany do odprowadzania produktów spalania konkretnych substancji. Jakie to mogą być substancje? Najbardziej tradycyjne kominy obsługują opalanie drewnem, węglem czy brykietem. Bardziej zaawansowane kominy są potrzebne, gdy chcemy mieć piec na ekogroszek, używać gazu lub paliwa ciekłego. Warto zwróci uwagę na pewną zależność – tanie kominy służą do pieców tanich, ale mający h wysokie koszty eksploatacji.

 

 

Jeśli stawiamy na tańsze w eksploatacji paliwo takie jak ekogroszek potrzebne będą droższe kominy, ale w dłuższej perspektywie koszty będą znacząco niższe. Warto to wziąć pod uwagę planując kominy w domu (praktyczne porady na temat bezpieczeństwa w domu w sezonie jesienno zimowym na stronie http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/2011/01/poradnik_zima1.pdf ), bo bilans energetyczny należy robić w perspektywie wieloletniej i tak należy też porównywać różne systemy kominowe.

 

Możliwość komentowania Czas wybrać kominy. Podpowiadamy, jak to zrobić została wyłączona
Comments are closed.